Rotterdamska wyprzedaż rozpoczęta!

Zaczynamy letnią wyprzedaż w Feyenoordzie Rotterdam! Słabe hasło reklamowe? Może i tak, bo przecież jesteśmy już w połowie rozprzedaży drużyny posiadającej świetną szkółkę, wielu młodych zdolnych (i nie tylko) zawodników pozbywa się najlepszych piłkarzy.

Graziano Pelle podpisał kontrakt z Southampton. I od tego to się właśnie zaczęło. Najlepszy strzelec drużyny nie mógł odrzucić życiowej szansy i za namową Koemana (i pewnie też dużych pieniędzy) zmienił otoczenie i od sierpnia będziemy go mogli oglądać na St. Marys'. Następny w kolejce był Daryl Janmaat, o którego walkę wygrało Newcastle. Również klub z Premier League. To byli jednak w pełni ukształtowani zawodnicy. FC Porto nie brało udziału w tej zabawie. Patrząc w przyszłość (którą może się okazać wytransferowanie Mangali) zakupili Bruno Martinsa Indiego, świetnie radzącego sobie na Mundialu. Ta trójka już opuściła De Kuip.

Ale to nie koniec zmartwień dla Freda Ruttena, bo w kolejce po największe gwiazdy z Rotterdamu ustawia się wiele klubów. Jordy Clasie, Tonny Vilhena, Stefan de Vrij. To tylko trójka, która jest najbardziej ,,zagrożona'' odejściem z Holandii. Szefostwo Feyenoordu z pewnością cieszy się ze zdobytych funduszy. Jedyne co mnie pociesza w tej historii to to, że nie zostaną one przepuszczone na głupoty tak jak w Polsce, a wydane na szkolenie młodzieży. Tak się to robi w Holandii!